W dużych rozmiarach dla puszystych

Bez wątpienia płaszcz powinien być zawsze dobrany odpowiednio do figury. Dotyczy to zarówno płaszczyków wiosennych czy letnich, jak i jesiennych oraz zimowych. Panie o pełnych kształtach potrzebują ubrania w większym rozmiarze, najlepiej takiego, które ukryje mankamenty ich figury.

Płaszczy w rozmiarach 44, 46, 48, 50, 52, 54 na pewno warto szukać w sklepach z odzieżą dla puszystych. Nie dość , że na pewno znajdzie się tam większe ubrania, to również znaczna ich część szyta jest z uwzględnieniem pewnych trików, dzięki którym kobieta może wyglądać szczuplej. W przypadku figury w typie jabłka mamy do czynienia z dużym brzuchem i szerokimi biodrami. Żeby je zamaskować wybiera się ubrania, które nie opinają się za bardzo na ciele. Najlepiej kupić więc okrycie wierzchnie, które jest proste lub rozszerza się prawie od samej góry. Nieodpowiedni będzie tutaj płaszcz z paskiem. Jeśli chodzi o jego długość wiele zależy od tego jak prezentują się nogi, ale zawsze długość do kolan wydłuża optycznie całą sylwetkę. Warto też pamiętać o tym, żeby wybierać ciemne kolory ubrań i pionowe wzory – najlepiej pasy.

Jakie płaszcze powinny nosić panie, które mają figurę w typie gruszki? Głównym problemem są tutaj szerokie biodra i masywne uda. Warto natomiast podkreślać wcięcie w talii, które jest niewątpliwym atutem pań o sylwetce gruszki. Odpowiednie będą tutaj płaszcze rozkloszowane, czyli dopasowane na górze i rozszerzające się od pasa. Panie, które mają taki typ sylwetki nie mają problemów w związku z posiadaniem zbyt wydatnego biustu. Natomiast kobiety, które się z nimi borykają powinny wybierać płaszcze, które są zapinane w asymetryczny sposób oraz mają stojące kołnierze. Należy pamiętać również o tym, że pewne znaczenie w maskowaniu puszystej sylwetki może mieć rodzaj materiału, z jakiego zrobiony jest płaszcz. Zdecydowanie nie poleca się sztruksu. Co prawda ma on pionowe paski, ale jednak ostatecznie nie przynosi to efektu w postaci wyszczuplenia sylwetki. Należy wybierać jak najmniej sztywne tkaniny.