Eleganckie płaszcze z kaszmiru lub flauszu

Jeśli kobieta szuka ekskluzywnego płaszcza na zimę, to może wybrać ubranie z kaszmiru lub flauszu. Prezentują się one naprawdę elegancko, poza tym są miękkie. Wystarczy wybrać odpowiedni dla siebie fason oraz kolor, i można czuć się zimą naprawdę modnie.

Kaszmir to tkanina robiona z koziej wełny. Flausz uzyskiwany jest z wełny lub bawełny. Luksusowy płaszcz z kaszmiru lub flauszu to coś, co powinna mieć w swojej szafie każda kobieta, która lubi czuć się wyjątkowo atrakcyjnie. Co prawda ceny tego typu okryć wierzchnich mogą być dość wysokie, ale jeśli skorzysta się z okazji, jakie dają wyprzedaże, można znaleźć coś w raczej przystępnej cenie. Dzięki temu obok kurtki puchowej będzie można powiesić w szafie naprawdę elegancki płaszcz. Oczywiście fasony oraz kolory tego typu zimowych ubrań mogą być bardzo różne. Szczególnie ciekawie wyglądają płaszcze rozkloszowane. Są dopasowane na górze, a od pasa robią się coraz szersze. Nie są zbyt długie. Mogą mieć kołnierz lub stójkę i zwykle są zapinane na dwa rzędy guzików. Taki krój jest szczególnie odpowiedni dla młodych kobiet, ale panie dojrzałe również znajdą coś ciekawo dla siebie. Poza tym dostępne są płaszcze dla puszystych, bardzo szczupłych, wysokich i niskich.

Najbardziej klasyczny fason, to dwurzędowy płaszcz z kołnierzem i paskiem. Jednak co sezon pojawiają się jakieś nowe propozycje. Bez wątpienia należy kierować się przede wszystkim własnym gustem. To bardzo ważne, żeby czuć się jak najlepiej i komfortowo w swoim płaszczu zimowym. Naturalne kolory kaszmiru to biały, szary i brązowy, ale można oczywiście kupić również płaszcze w innych barwach. Ciekawie wyglądają te w żywych kolorach – czerwonym, pomarańczowym, żółtym. Jednak wiele pań stawia na elegancką klasykę i najchętniej nosi płaszcze brązowe, beżowe, popielate, czarne. Wówczas można zdecydować się na dodatki w nieco bardziej intensywnych kolorach, które ożywią całość stroju. Chodzi tutaj zarówno o buty i torebkę, jak i szalik, rękawiczki czy nakrycie głowy, które w końcu zimą bywają niezbędne.