Krótkie lekkie płaszczyki wiosenne i letnie

Zwolenniczki płaszczy ze skóry noszą je prawie przez cały rok. Jednak może okazać się, że na cieplejsze dni warto mieć coś nieco lżejszego. Ciekawą propozycją są ażurowe płaszczyki szydełkowe, które pełnią przede wszystkim rolę ozdobną.

Istnieją jednak również grubsze płaszczyki robione na szydełku, które przypominają po prostu dłuższy sweter. Można je nosić w wiosenne i letnie wieczory, jeśli nie zanosi się na deszcz. Szczególnie dobrze wyglądają w nich osoby młode. Pośród młodzieżowych fasonów lekkich okryć wierzchnich należy wymienić także płaszczyki grzybki oraz bombki. Wyglądają bardzo oryginalnie i nieco zabawnie. Oba te rodzaje płaszczy są krótkie i dość mocno rozszerzane, dlatego najlepiej wyglądają w nich wysokie oraz szczupłe panie oraz dziewczęta. Można je nosić wybierając się na rozmaite ważne okazje, ale także na co dzień. Płaszcze zrobione z lekkich materiałów, w pastelowych kolorach na pewno dobrze sprawdzą się wiosną, a także latem. Oczywiście można też zdecydować się na jakiś żywy kolor płaszcza, dzięki temu dzień stanie się jeszcze weselszy. Zarówno płaszcze grzybki, jak i bombki można nosić do spódnic, sukienek oraz do spodni. Są więc dosyć uniwersalne.

Nie każdemu jednak odpowiadają urozmaicone fasony płaszczy. Wiele pań woli klasyczną elegancję. Wybierają proste płaszcze, które zapina się na guziki i przewiązuje paskiem. Pośród ubrań młodzieżowych dużym powodzeniem cieszy się sztruks. Dziewczęta i młode kobiety noszą zarówno sztruksowe marynarki, jak i płaszczyki. Należy jednak pamiętać, że sztruks nie jest z pewnością materiałem, który optycznie wyszczupla sylwetkę. W związku z tym ubrania zrobione z niego są najbardziej odpowiednie dla osób, które nie mają problemów z nadwagą. Niektóre kobiety i dziewczęta chodzą natomiast chętnie w płaszczach z jeansu. Okazuje się, że jest to niezwykle uniwersalny materiał i można z niego robić prawie wszystkie części garderoby. Oczywiście wiosną i latem warto też mieć zawsze pod ręką płaszczyk przeciwdeszczowy. Dzięki niemu nie trzeba siedzieć w domu, kiedy pada ciepły deszcz.