Kożuchy damskie naturalne i ekologiczne

Podobnie jak to jest w przypadku płaszczy skórzanych i skóropodobnych, również kożuchy mogą być naturalne lub ze sztucznych materiałów. Te drugie wyglądają równie dobrze i są coraz chętniej wybierane przez panie, które są zwolenniczkami ekologicznych rozwiązań.

Naturalne kożuchy robione są ze skóry owczej, jagnięcej, wołowej, koziej. Najlepsze są te ze skór jagnięcych, bo są dosyć lekkie, a jednocześnie naprawdę ciepłe ze względu na dużą gęstość włosia. Można wybrać kożuch z włosem strzyżonym lub nie. Wtedy kołnierz wykończenie mankietów i dołu ma ciekawą ozdobę. Skóry do szycia kożuchów pozyskiwane są przy okazji uboju mięsnego, jednak część osób wybiera pomimo wszystko kożuchy ekologiczne. Robi się je ze sztucznych skór i futer. Panie chętnie decydują się na długi fason z paskiem w talii oraz dużym kołnierzem. Warto jednak wziąć pod uwagę wersję z kapturem, który zresztą może być również obszyty futerkiem. Innym rodzajem ozdoby mogą być kolorowe hafty. Taki kożuch w ludowym stylu może się prezentować bardzo oryginalnie. Zwykle jest zapinany na guziki lub kołki. Oczywiście im dłuższa wersja, tym cieplej, ale można też zdecydować się na coś krótszego. Zależy to głównie od stylu i gustu kobiety.

Jakie kolory kożuchów są najczęściej wybierane przez Panie? Na pewno brązowe, ale również beżowe, popielate, czarne czy białe. Futerko może mieć nieco innych kolor, co daje dość ciekawy efekt. Kożuch jest odpowiednim okryciem wierzchnim dla pań, które lubią wyglądać elegancko, również w zimowe dni. Jest on może mniej efektowny od futra, ale z pewnością robi większe wrażenie niż kurtka puchowa. Warto zastanowić się nad odpowiednim doborem czapki, szalika i rękawiczek. Chodzi o to, żeby wszystko było w podobnym stylu. Chociaż, jeśli kobieta nosi kożuch z kapturem, to może okazać się nawet, że czapka w ogóle nie będzie potrzebna. Zakupu kożucha najlepiej dokonać poza sezonem zimowym, bo wtedy jest większa szansa na nabycie go w naprawdę atrakcyjnej cenie. Na pewno warto mieć w swojej szafie kożuch. Wtedy można zdecydować czy będzie on noszony przez całą zimę, czy też na jakieś wyjątkowe okazje.