Modne fasony z paskiem, kapturem, lisem

Panie, które mają ładne wcięcie w talii mogą nosić płaszcze z paskiem, chociażby eleganckie trencze. Bardzo często pasek zrobiony jest z takiego samego materiału jak płaszcz. Przeciąga się go przez szlufki i zapina lub zawiązuje.

Pasek od płaszcza można wiązać na środku lub z któregoś boku, w zależności od tego jaki sposób bardziej kobiecie odpowiada. Natomiast jeśli są zapinane na szlufkę, to powinna się ona znajdować raczej na środku. Chociaż najczęściej pasek ma taki kolor jak płaszcz, to można również wybrać wersję z kołnierzem, kieszeniami, wykończeniem oraz paskiem w innym kolorze. Może to wyglądać bardzo ciekawie. Zazwyczaj pasek zapinany lub zawiązywany jest w talii, ale są też takie fasony płaszczy, w których pasek znajduje się wyżej. Interesująca propozycja dla romantycznych pań to pasek, który jest zapinany z tyłu na guzik czy rzep, a z przodu ma kokardkę czy kwiatuszek. Poza tym można używać do płaszcza szerokiego skórzanego paska. Kolor będzie zależał również od innych dodatków.

Eleganckie kobiety mogą zdecydować się na płaszcz z kaszmiru albo flauszu, który oprócz ładnego paska ma wykończenie w postaci futerka – prawdziwego lub sztucznego. Wykończenie lisem dotyczy najczęściej kołnierza, ale mogą być nim obszyte również mankiety czy dół płaszcza. Poza tym jeśli płaszcz ma kaptur, to lis może znajdować się dookoła niego. Sam kaptur może wyglądać bardzo różnie. Są kaptury niewielki i bardzo obszerne, zaokrąglone i do szpica, ocieplane lub lżejsze. Kaptur jest robiony prawie zawsze z takiego materiału jak cały płaszcz i ma taki sam kolor. Z pewnością kaptur to dobre rozwiązanie dla osób, które nie lubią nosić czapki czy kapelusza. Może całkiem dobrze chronić głowę przed zimnem. Poza tym kaptur bywa przydatny, kiedy pada deszcz albo śnieg. Nawet jeśli nie jest zrobiony z nieprzemakalnego materiału, to zawsze ochroni trochę osobę bez parasola przed zmoknięciem. W ogóle kaptur może być prawdziwą ozdobą płaszcza. Warto więc zastanowić się nad kupnem fasonu z paskiem, kapturem oraz lisem lub przynajmniej jednym z tych elementów.